top of page

Tanítás

Tanári pályafutásomat 2015 szeptemberében kezdtem Egerben. FÅ‘ célom az életben, hogy az aktív zenekari muzsikálás mellett a felnövekvÅ‘ fiatal generációt taníthassam hegedülni, brácsázni, bÅ‘gÅ‘zni, cimbalmozni. Mestereim, Fodor Sándor, Szabó István, Hrúz Dénes és Hrúz Szabolcs oktatási módszereit összegyúrva megalkottam a saját rendszeremet. A cél megtanítani és megszerettetni. Megismertetni a gyermekkel a zene világát, megismertetni vele a muzsikálás örömét.

A mai népzeneoktatásban kevés hangsúlyt kap a klasszikus alapok elsajátítása, mely kiváltképp fontos, hiszen ezáltal a késÅ‘bbiekben egy magabiztos alapra tudunk építeni. A tanítási folyamat során a népzeneoktatás mellett a klasszikus hegedülés alapjait is elsajátítjuk a növendékkel, melynek tanulásával a népi hegedülés elsajátítása technikai szempontból könnyebbé válik.

2015 szeptemberétÅ‘l az egri Farkas Ferenc Zeneiskola népzenetanára vagyok, és növendékeimmel közösen dolgozunk azon, hogy mindenki számára ne csak egy délutáni kötelesség, hanem öröm legyen a zenélés, a hangszereken való tanulás.

A népi hegedű, brácsa, nagybÅ‘gÅ‘ és cimbalom fÅ‘tárgy órákra saját kidolgozott kerettantervem van, melyet fél –vagy egy éves szakaszokban tudunk elsajátítani. Az órákon nagy hangsúlyt kapnak az eredeti gyűjtések, melyet a növendék meg is kap hallgatásra. A népzenei dialektusok – Dunántúl, Felföld, Alföld, Erdély, Moldva – jelentÅ‘s falvainak muzsikája a tananyag szerves része. A kezdÅ‘kkel elÅ‘ször az alapokat sajátítjuk el, majd a biztos alapok után a népzenei dialektusok könnyebben tanulható zenéit kezdjük tanulni. A diák képességeihez mérten határozom meg a tanulandó anyagot, majd ennek függvényében haladunk a tananyaggal.

Az egyéni órákon kívül az iskolai népi zenekarok tanítását is végzem, többek között a Farkas és Gida bandák és a Legényes és Csalamádé zenekarok fejlÅ‘dését segítem. A zeneiskola zenekaraival több regionális és országos versenyen részt vettünk, 2019-ben a Fölszállott a páva televíziós verseny elÅ‘döntÅ‘jéig jutott a Legényes zenekar.2022 tavaszán elkészítettük az elsÅ‘ lemezünket "Amit tudunk" címmel.

​

Az egri Farkas Ferenc Zeneiskola honlapja:

www.egerzene.hu

​

2018. áprilisától a Hagyományok Háza Hálózat - Szlovákia segítségével beindítottuk a népzeneoktatást a Felvidéken, amely különösen fontos számomra, hiszen a saját zenekultúránk tanulása mellett nemzeti identitástudatunk erÅ‘sítése is cél.

Fülek városában 8 tanítványom van, akikkel megalapítottuk a File bandát, Rozsnyón 10 növendékkel dolgozok, akikkel életre hívtuk a Sajó bandát.

​

2021. szeptemberétÅ‘l a cserépfalusi Hórvölgye Alapfokú Művészeti Iskolában is tanítok népi hangszereket.

Legényes zenekar a Fölszállott a pávában

Oktató videósorozatok

Népi hegedű iskola - Gömör
Népi hegedű iskola - Rábaköz
Népi hegedű iskola - Vajdaszentivány
Népi hegedű iskola - Szilágyság
Népi hegedű iskola - Kalotaszeg
  • Facebook Social Icon
  • Instagram
  • SoundCloud
  • YouTube Social  Icon
  • Spotify
bottom of page